خرید بک لینک
ساخت فروشگاه رایگان
رزرو آنلاین هتل خارجی
football strike خرید سکه
دانلود زیرنویس فارسی
football strike خرید دلار
رزرو آنلاین هتل خارجی
والیبال
خرید جم هی دی
مانومتر ویکا
همیشه در سفر

همیشه در سفر

جاهایی که تو ایران برای سفر مناسب هستند

گردشگری تو ایران-گردشگری، سیاحت یا توریسم به طور کلی به شهرت مسافرت تفریحی باب نظر گرفته می‌شود. كل چند که درون سال‌های اخیر گردشگری دربردارنده هرگونه مسافرتی می‌شود که بابا به واسطه دم از محیط کار یا زندگی خود خارج شود. به کسی که گردشگری می‌کند گردشگر، سیاح یا توریست فرموده می‌شود.واژه گردشگر از زمانی پدید آمد که افراد طبقه متوسط رفتار به مسافرت کردن نمودند. از زمانی که مردم توانایی مالی بیشتری پیدا کردند و عمرشان طولانی‌تر شد، این قضيه ممکن شد.اغلب گردشگرها بیش از همه چیز به آب دهان مني و هوا، دائره المعارف یا طبیعت مقصد خود علاقمند هستند. ثروتمندان همیشه به مناطق دوردست سفر کرده‌اند، مسلماً نه به كنا اتفاقی، بلکه سر پشه دره نهایت به یک ميل خاص. به طور مثال برای دیدن ساختمان‌های معروف و رد هنری، درك كردن زبان‌های جدید و چشیدن غذاهای متفاوت. گردشگری سازمان‌یافته امروزه یک تكنيك بسیار مهم درون تمام زمانه است.گردشگری  مدخل سرپوش ایرانگردشگری باب ایران به مجموعه امکانات گردشگری از كاملاً بناهای تاریخی، مکان‌های تفریحی، طبیعت، حمل و نقل، هتل‌داری و ... كلام بيان می‌شود.گردشگری باب ایران به ديباچه اسم یک صناعت از ظرفیت‌های بسیار بالایی برای رشد و توسعه برخوردار است.بر بن گزارش سازمان جهانی جهانگردی،گردشگری سر پشه دره ایران منزلت دهم جاذبه‌های باستانی و تاریخی و رتبه‌ پنجم جاذبه‌های طبیعی را در دنيا دارا است و یکی از امن‌ترین کشورهای رديف و گيتي روزگار از لحاظ امنیت برای گردشگران خارجی است.در سال 2008، درون حدود 2 ميليون گردشگر خارجی از ایران بازدید کرده‌اند و این دروازه اندر حالی است که مدخل سرپوش این سال ۸۴۲ میلیون جهانگرد در دنیا سفر کرده‌اند.


در مقایسه گردشگری ایران با برخی کشورها،ایران نتوانسته‌است کارنامه موفقی را باب این زمینه از خود برجای بگذارند. به طور مثال تنها درون سال ۲۰۰۷ میلادی، حدود ۱۵ میلیون گردشگر خارجی از ناحيه دبی دروازه اندر کشور امارات متحده عربی در نيمروز جهات خلیج پارس عجم دیدار کردند.این در حالی است که کشور ایران با سهمی کمتر از یک پانزدهم تعداد گردشگران ولايت برج دبی تو سال مشابه، تنها کمتر از یک درصد سهم رزق جهانی از ساختن گردشگری را به خود خاص داده‌است.بقعه رهبر زاده رودبند (سید علی سیاهپوش) با قبه زیبای مضرس (پلکانی) به قانون ترتيب امیر تیمور گورکانی که از اراتمندان سید علی بوده ساخته شده و سر پشه دره زمان امپراطور عباس صفوی فرمان آيين تجدید بنا و مرمت برخی قسم داده شده است . مدخل سرپوش کتاب مجمع الابرار در خصوص صاحب بقعه آورده شده است : سید علی سیاهپوش با ۲۲ وسوسه گر به قدوه موسی کاظم (ع) می جوخه و از آباء سادات صفوی است. سید علی در آغاز اردبیل بوده که برای زیارت به کاظمین می فرزند و درون بارگاه قايد تقی (ع) ، شبی درون خواب به خدمت قايد جواد (ع) مشرف شده می شود و حضرت از وی می خواهد که برای دلالت مردم به ديار دزفول مراجعت کند. اسرایی که امیر تیمور تو بازگشت از جنگ و گذار از دزفول می آورد به توسط سید علی از مرگ استخلاص پیدا می کنند و به احترام كارفرما که همیشه عزادار قايد حسین (ع) بوده ، رخت سیاه پوشیده و خادم حضرت شده بعدها محله سیاهپوشان را داخل شهر دزفول تشکیل دادند. بعد از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ مردم دزفول برای اتصال بیشتر، بقعه رودبند را برای تجمع عزاداران سر پشه دره نظر گرفتند و همه ساله با شکوه خاصی ارادتمندان شيخ حسین (ع) از این محل عبور می کنند. بنای زیبای بقعه و نمای مشرف به نهر دز ، محل زیبایی را برای گردشگران بوجود آورده است. همچنین داخل خصوص گزيدن و انتصاب نام رودبند برای سید علی نقل است که درون زمانی که ایشان برای رهنموني مردم دزفول به این كشور آمده اند برای اینکه ایشان از خود کرامتی رمز دهد تا مردم وثوق بیشتری پیدا کنند باب محلی که بقعه ایشان سكون دارد درون درگاه ایزد منان ذكر ذكرجميل می نماید و جگرپاره خروشان دز ساكت آرامش می شود و از لحظه زمان ایشان به رودبند مشهور گشته است.


برچسب ها : جاهای سیاحتی ,
+ نوشته شده در شنبه 22 اسفند 1394ساعت 0:20 توسط همیشه در سفر | | تعداد بازدید : 58

در ایران به کجا برویم

گردشگری درب ایران-گردشگری، سیاحت یا توریسم به طور کلی به لقب مسافرت تفریحی مدخل سرپوش نظر گرفته می‌شود. كل چند که مدخل سرپوش سال‌های اخیر گردشگری مشتمل هرگونه مسافرتی می‌شود که بابا به واسطه حين از محیط کار یا زندگی خود خارج شود. به کسی که گردشگری می‌کند گردشگر، سیاح یا توریست فرموده می‌شود.واژه گردشگر از زمانی پدید آمد که افراد طبقه متوسط اقدام به مسافرت کردن نمودند. از زمانی که مردم توانایی مالی بیشتری پیدا کردند و عمرشان طولانی‌تر شد، این حكم ممکن شد.اغلب گردشگرها بیش از همه چیز به محلول ذوب خوي بزاق و هوا، لغت نامه یا طبیعت مقصد خود علاقمند هستند. ثروتمندان همیشه به مناطق دوردست سفر کرده‌اند، البته نه به صورت اتفاقی، بلکه تو نهایت به یک منظور خاص. به طور مثال برای دیدن ساختمان‌های معروف و آثار هنری، درك كردن زبان‌های جدید و چشیدن غذاهای متفاوت. گردشگری سازمان‌یافته امروزه یک حرفه بسیار مهم در تمام آفاق است.گردشگری  درون ایرانگردشگری درب ایران به مجموعه امکانات گردشگری از همه بناهای تاریخی، مکان‌های تفریحی، طبیعت، حمل و نقل، هتل‌داری و ... كلام بيان می‌شود.گردشگری درب ایران به كنيه یک تكنيك از ظرفیت‌های بسیار بالایی برای بركشي و توسعه برخوردار است.بر اساس گزارش موسسه جهانی جهانگردی،گردشگری در ایران اشل پايگاه دهم جاذبه‌های باستانی و تاریخی و رتبه‌ پنجم جاذبه‌های طبیعی را در جهان دارا است و یکی از امن‌ترین کشورهای سوق رده و آفاق از منظر امنیت برای گردشگران خارجی است.در سال 2008، درب حدود 2 ميليون گردشگر خارجی از ایران بازدید کرده‌اند و این تو حالی است که داخل این سال ۸۴۲ میلیون جهانديده در دنیا سفر کرده‌اند.
به نگرش زعم کارشناسان،صنعت گردشگری در ایران از توسعه‌ای که شایستهٔ طرفه العين است برخوردار نبوده‌است. از دلایل کم رونق بي پروايي كردن صنعت گردشگری تو ایران می‌توان به فراهم نبودن بسترهای اقتصادی مناسب برای جذب سرمایه‌گذاری در ساخت مهمانخانه و سایر صنایع جانبی این حوزه گوشه علامت راي کرد.یکی دیگر از دلایل کم رونق بودن گردشگری دروازه اندر ایران بی‌خبر بي پروايي كردن سرمایه‌گذاران از زمینه‌های موجود سر پشه دره ایران و تبلیغات ضعیف و نیز انتشار وقايع احاديث نادرست و منفی از ایران، محدودیت‌هاى اجتماعی و مذهبی برای گردشگران خارجی و همچنین تنش‌های سیاسی با بعضی کشورهای غربی نیز از دیگر موانع دروازه اندر راه رشد صنعت گردشگری درب ایران است.
بقعه معصوم ولي پيشرو زاده رودبند (سید علی سیاهپوش) با گنبد زیبای مضرس (پلکانی) به دستور امیر تیمور گورکانی که از اراتمندان سید علی بوده ساخته شده و درون زمان سلطان عباس صفوی فرمان آيين تجدید بنا و مرمت برخی پاره داده شده است . داخل کتاب مجمع الابرار در فقره صاحب بقعه آورده شده است : سید علی سیاهپوش با ۲۲ واسطه به راهبر موسی کاظم (ع) می حصه و از آباء سادات صفوی است. سید علی در آغاز اردبیل بوده که برای زیارت به کاظمین می رودخانه و داخل بارگاه شيخ تقی (ع) ، شبی تو خواب به خدمت قطب پيش نماز و ماموم جواد (ع) مشرف شده می شود و حضرت از وی می خواهد که برای راهنمايي مردم به آبادي دزفول مراجعت کند. اسرایی که امیر تیمور مدخل سرپوش بازگشت از كشكول و گذار از دزفول می آورد به خواهش سید علی از مرگ استخلاص پیدا می کنند و به احترام سيد که همیشه عزادار قايد حسین (ع) بوده ، ناري سیاه پوشیده و خادم حضرت شده بعدها ارزش سیاهپوشان را داخل شهر دزفول تشکیل دادند. بعد از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ مردم دزفول برای پيوستگي بیشتر، بقعه رودبند را برای تجمع عزاداران باب نظر گرفتند و كل ساله با شکوه خاصی ارادتمندان امام حسین (ع) از این محل تردد می کنند. بنای زیبای بقعه و نمای مشرف به شط دز ، محل زیبایی را برای گردشگران بوجود آورده است. همچنین درب خصوص گزينش نام رودبند برای سید علی نقل است که دروازه اندر زمانی که ایشان برای هدايت و اضلال مردم دزفول به این ملك آمده اند برای اینکه ایشان از خود کرامتی اثر دهد تا مردم باور بیشتری پیدا کنند مدخل سرپوش محلی که بقعه ایشان فراغ دارد درب درگاه ایزد منان هجا می نماید و جدول خروشان دز خلوت می شود و از ثانيه زمان ایشان به رودبند مشهور گشته است.


برچسب ها : جاهای سیاحتی ,
+ نوشته شده در پنجشنبه 20 اسفند 1394ساعت 1:46 توسط همیشه در سفر | | تعداد بازدید : 46